Кошик
30 відгуків
Будьласка робіть Ваші замовлення через корзину.
+380979472948
Як вибрати гідроакумулятор
Контакти
Mirolux
+38097947-29-48Viber
+38063033-26-74
Мирон Олегович
УкраїнаЛьвівська областьЛьвівЛьвов82100
Мапа

Шановні відвідувачі нашого інтнрнет-магазину,ми будемо працювати в телефонному режимі з 30.07.2018,на даний момент замовлення приймаються тільки через корзину покупця.

Як вибрати гідроакумулятор

Як вибрати гідроакумулятор

Як вибрати гідроакумулятор

Гідроакумулятор являє собою бак для води. В ньому знаходиться еластична гумова мембрана. Бак підключається до водопроводу за допомогою фланця з різьбовим з’єднанням.

Між корпусом гідроакумулятора та мембраною знаходиться якесь простір, який заповнений звичайним повітрям. Насос, подаючи воду, нагнітає тиск близько 1,5 – 2 атмосфер.

Повітря, що знаходиться в гумовій камері, будучи більш податливим, ніж вода, пом’якшує гідроудари, які періодично виникають у системі, а також допомагає підтримувати заданий тиск всередині мережі. Розглянемо більш докладно, як вибрати гідроакумулятор, а також пристрій і принцип дії гідроакумулятора.

Принцип дії

Як вибрати гідроакумулятор для системи водопостачання будинку?

Гідроакумулятор має такі основні складові частини:

 • Металевий корпус.
 • Гумова мембрана.
 • Ніпель, через який подається в порожнину повітря.
 • Воздухоудалительный клапан.
 • Фітінг, закріплює мембрану.
 • Інші деталі.

Принцип роботи гідроакумулятора полягає в наступному. Вода, що подається з криниці, свердловини або іншого джерела, надходить в бак. При цьому мембрана за рахунок еластичності збільшується. Розтягується. В ході цього об’єм повітря між стінками бака і самої мембраною зменшується. Таким чином створюється великий тиск. Коли його рівень досягає необхідної величини, спрацьовує датчик тиску, який розмикає контакти, йдуть на насос, і він відключається.

Що знаходиться всередині бака повітря чинить тиск на воду. І коли ми відкриваємо кран, слідуючи найменшого опору, вода під напором прагне назовні. При цьому всередині гідроакумулятора тиск на мембрану падає. Коли воно досягає заданого мінімального рівня, насос знову починає працювати. Цикл повторюється.

Як ми бачимо. Для забезпечення робочого стану, в баку знаходиться вода і повітря, розділених між собою еластичною мембраною. Оскільки гума – це матеріал досить податливий, з часом тиск у порожнини бака може падати. Тому бажано раз на рік проводити профілактичну перевірку тиск повітря в пристрої при откаченной воді. Якщо виявиться, що воно перевищує норму, можна додати трохи повітря через ніпель, використовуючи звичайний автомобільний насос.
При цьому потрібно пам’ятати про те, що вода не заповнює об’єм бака на 100% ніколи.

Реальна кількість води залежить від ряду факторів. Це і форма самого гідроакумулятора, і початковий тиск повітря, межі реле тиску та багато іншого.

Види гідроакумуляторів

Як вибрати гідроакумулятор для системи водопостачання будинку?

Виходячи зі способу установки, розрізняють горизонтальні і вертикальні моделі гідроакумуляторів. Кожен вид має свої особливості. Вони стосуються в першу чергу видалення повітря, який накопичується всередині мембрани.

У будь водопровідній системі завжди присутня деяка кількість розчиненого у воді повітря. При попаданні в резервуар, він виділяється і скупчується. Так утворюються повітряні пробки в різних ділянках системи.

Щоб ці пробки видалити, в конструкцію гідроакумуляторів від 100 л і більше вбудовується фітинг з клапаном, через який повітря, що скупчилося в системі, періодично відводиться.

У гідроакумуляторів об’ємом від 100 л вертикального типу повітря накопичується за законами фізики у верхній частині, звідки видаляється через описаний вище воздухоудалительный клапан.

У пристроях горизонтального типу повітря видаляється з допомогою додаткового вузла трубопроводу. Він складається з каналізаційного зливу, вивідного ніпеля і кульового крана.

У гидроаккумуляторах малого обсягу такої фітінг не передбачено. Такі пристрої найчастіше купуються завдяки своїй компактності. А повітря з них видаляється лише під час профілактичного огляду при повному спорожненні пристрою.

Розрахунок обсягу гідроакумулятора

 

Для того щоб правильно розрахувати обсяг необхідного гідроакумулятора, спочатку потрібно визначитися з його призначенням. Тому як це пристрій може бути використаний для різних цілей.

Наведемо приклад деяких з них:

 • Щоб виключити надмірно часте включення робочого насоса.
 • Підтримання тиску в системі при відключенні насоса.
 • Для резервації води.
 • Компенсація пікових значень під час споживання води.

До речі, чим ближче знаходиться насос до гідроакумулятора, тим ефективніше буде його робота. Скажімо, якщо буде встановлено насос у вашому підвалі, в той час як поруч з ним буде розташований перший гідроакумулятор, а другий виявиться встановлений на горищі, то ми побачимо, що обсяг води на горищі буде в акумуляторі меншим, т. к. меншим виявиться й системне тиск води. Коли ж обидва акумулюючих пристрої встановлені на першому поверсі, то рівень заповнення буде практично однаковим.

У разі, коли гідроакумулятор встановлюється в якості резерву нікого кількості води на випадок відключення електрики, коли насос не може працювати, кількість резерву залежить від конкретної ситуації.

Вибираючи гідроакумулятор для того, щоб в системі виключити часте робочого включення насоса, важливо враховувати деякі фактори. Не рекомендується, як відомо, включати насос частіше, ніж раз на хвилину. Побутові системи оснащуються насосами, які мають продуктивність в середньому 30л/хв. Враховуючи те, що вода в пристрої займає близько 50% його обсягу (інший обсяг заповнює повітря, що знаходиться під тиском), то акумулятор, що вміщає 60 – 70 л, легко може впоратися з поставленим завданням.

Коли гідроакумулятор повинен компенсувати пікові значення споживання води, потрібно враховувати існуючі витратні характеристики, які мають точки споживання води в домашньому господарстві.

 • Туалет споживає 1,3 л в хвилину.
 • Душ – від 8 до 10 л/хв.
 • Кухонній мийці потрібно близько 8,4 л/хв.

Коли є два туалети, і всі наведені точки одночасно працюють, споживаючи воду, в сумі виходить витрата близько 20 л. Тепер потрібно врахувати відсоток реального заповнення водою гідробака і факт, що для насоса добре включатися не більше 30 разів на годину. Маючи ці дані, отримуємо, що 60 – 80 л у наведеному прикладі виявляється цілком достатнім об’ємом.

Як виконати розрахунок тиску повітря в гидроаккумуляторе?

Як вибрати гідроакумулятор для системи водопостачання будинку?

Яке ж граничне тиск повітря в установленому гидроаккумуляторе буде достатнім? Коли він встановлюється в підвалі, то мінімальний рівень тиску можна підрахувати. Щоб це зробити, потрібно взяти висоту в метрах, починаючи від верхньої точки існуючої системи, і закінчуючи підвалом. Візьмемо, наприклад, висоту 6-7 м. До цього додаємо 6 і розділимо на 10.

(7+6)/10=1,3 атмосфери.

Отже, ми отримали мінімальне значення тиску повітря для системи, розташованої у двоповерховому будинку. Коли тиск у пристрої буде менше цього показника, то вода просто не буде надходити в систему на другий поверх.

Від виробника як правило, встановлюється тиск повітря, що дорівнює в півтори атмосфери. Однак завжди може виявитися, що в придбаному пристрої воно виявиться іншим. З цієї причини відразу ж після придбання потрібно перевірити величину тиску всередині гідробаку з допомогою звичайного манометра. Він приєднується до ніпеля. Коли потрібно збільшити тиск, можна вдатися до допомоги автомобільного насоса.

Коли гідробак використовується разом з насосом, то рівень тиску в ньому повинен бути дорівнює нижній межі включення насоса.

Про нижньому і верхньому межах та в межах включення і відключення насоса ми розповімо в окремій статті, де розглянемо настроювання і регулювання реле тиску.
Виходячи з вищевикладеної інформації, ви вже знаєте як вибрати гідроакумулятор і можете підібрати для себе саме той пристрій, яке буде максимально відповідати саме вашим вимогам і умовам. Вибираючи вертикальну або горизонтальну модель, ви можете розрахувати обсяг пристрої, спосіб його підключення, а також максимально комфортний і ефективний режим роботи.

Гідроакумулятор продовжить термін експлуатації насоса, допоможе створити необхідний резерв для дому, згладить можливі гідроудари і допоможе компенсувати пікове навантаження на водопровід.

 

facebook twitter

https://mirolux.com.ua/